Bir güneş paneli, bir şarj kontrolörü ve bir batarya, şebekeden bağımsız kurulumlarda Güneş'in enerjisinden yararlanmak için kullanılan üç temel yapı taşıdır. Panel ışığı elektrik enerjisine dönüştürür, pil enerjiyi depolar ve şarj kontrolörü panelin çalışma noktasını optimize eder ve pili güvenli bir şekilde şarj eder. Solbianflex paneller, bir invertör yoluyla güç şebekesine bağlanan geleneksel fotovoltaik sistemlerde kullanılabilse de, Solbian'ın gücü, en esnek gereksinimleri karşılamak için yenilikçi esnek panelleri ve çok çeşitli şarj kontrol cihazlarını sunan çözümler sunmaktır. Solbian'ın teknik personeli, verilen en iyi çözümü bulmak için müşterinin hizmetindedir: güç ve enerji gereksinimleri, kullanılabilir alan, pil tipi (veya uygun pil tipleriyle ilgili öneriler).
Modern, verimli şarj kontrolörleri modüle gelen çıkış voltajını aküye uyacak şekilde eşleştirir. Bu, akü voltajı düşünüldüğünde modül boyutunun önemsiz olduğu anlamına gelir. Örneğin, 48 V'luk bir pili şarj etmeniz gerekiyorsa, ancak modül için sınırlı alana sahipseniz, Teknik Personelimiz, pilinizi kullanılabilir alana oturan modülden şarj etmek için doğru denetleyiciyi önerecektir.
Elektronik sayesinde, pil voltajına dayalı geleneksel fotovoltaik modül sınıflandırmalarına bağlı kalmadan fotovoltaik sistemi özelleştirmekte özgür olacaksınız. Kurulumunuzu oluşturabilecek ek aksesuarlara da uzanan bir özgürlük. Tesisinizi cep telefonunuzdan veya pillerden kontrol etmek için uzatma kablolarına, konektörlere, engelleme diyotlarına, kablo rakorlarına, sayaçlara, kablosuz cihazlara ihtiyacınız varsa, sormanız yeterlidir. Solbian'ın her zaman bir çözümü olacaktır.

Renk Seçenekleri

Kaliteye ek olarak, estetik Solbian ürünlerinin önemli bir özelliğidir. Müşteriler üç farklı renk arasından seçim yapabilir: beyaz, siyah ve şeffaf. Renkli polimer taban farklı sabitleme çözümleriyle birlikte tedarik edilebilir: yapısal yapıştırıcı, düğmeli veya fermuarlı çelik halkalar.

Üst Yüzey

Kayganlığı azaltan bir yüzey ile klasik pürüzsüz Ön tabaka veya yenilikçi High Grip yüzey kaplaması, zorlu çevre koşullarına ve darbelere karşı daha dayanıklıdır.

Paslanmaz Çelik Kuşgözü

Kolay kurulum ve sökme için panellerin kenarlarına sabitlenebilirler. Bu çözüm, paneli halatlar veya vidalarla sabitlemenizi sağlar.

Fermuar

Panele bir fermuar dikilebilir ve özellikle bimini üzerine çıkarılabilir bir montaja izin verilir.

Bağlantı Kutusu

Solbianflex panelleri, şarj kontrolörüne bağlantı sağlamak için bağlantı kutusu ile birlikte tedarik edilebilir. Solbian, kolay kurulum için eksiksiz bir kablo ve konektör seti sunar.

SOLBIAN SP SERİSİ ESNEK SOLAR PANELLER

SOLBIAN SX SERİSİ ESNEK SOLAR PANELLER

Sınırsız Hizmet

Detaylı bilgi almak ve montaj ile ilgili talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

Enerji Sistemi

Aklınıza takılan konularda bizden bilgi alabilirsiniz. Lütfen aramaktan çekinmeyin.

Uzman Ekip

Konusunda uzman ekibimizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Sosyal Ağlarda Bizi Takip Edin!
+90 216 507 15 45
+90 533 731 07 25